AKTUALNOŚCI
03.04.2012
fot, plut. Marcin Lewandowski
DZIEŃ POŻEGNAŃ - ĆWIERĆ WIEKU W KAZUNIU
 
            W piątkowe południe, w sentymentalnej scenerii Sali Tradycji 2 pułku saperów w Kazuniu zebraliśmy się, aby podziękować za pracę i oddanie odchodzącemu po ponad 25-ciu  latach służby koledze. Pan major Jerzy Rykała w dniu dzisiejszym (30.03.2012r.) - żegnany przez zastępcę dowódcy 2 pułku saperów podpułkownika Andrzeja Łopatę odchodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękując za współpracę nie sposób nie uronić łzy i nie stanąć w zadumie, gdy zasłużony dla wojsk inżynieryjnych major Jerzy RYKAŁA wspomina najciekawsze chwile swojej służby. „Dowodzenie plutonem rozpoznania inżynieryjnego oraz kolejne lata spędzone w pododdziałach dawały mi ogromną satysfakcję spełniania się jako saper. Widać było efekty pracy i prawdziwe saperskie działanie”. Chwilę później, wyraźnie wzruszony major Jerzy Rykała przyjął pamiątkową szablę wręczoną przez męża zaufania korpusu oficerów podpułkownika Andrzeja Kłopockiego - niech jej blask przypomina przyjaciół z 2 pułku saperów w Kazuniu.
Zapamiętamy majora Rykałę jako człowieka dla którego nie istniały sprawy nie do rozwiązania. Poświęcenie oraz zaangażowanie w ciągu ponad 25-ciu lat służby zauważali i doceniali kolejni przełożeni. Warto przypomnieć, że Pan major Jerzy Rykała był także wicemistrzem Wojska Polskiego w strzelectwie z 1985 roku i reprezentantem wojska w biathlonie. Jego codzienną służbę najlepiej opisywało motto: „Życie nie jest ani dobre ani złe, jest miejscem na dobro i zło”.
Major Jerzy Rykała planuje aktywnie wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe. W najbliższym czasie będzie jednak odpoczywał, ciesząc się zaciszem rodzinnym z żoną Agatą, synami Łukaszem - lat 22, Mateuszem - 17 lat oraz córką Moniką – 21 lat.
Panie Majorze, pamiętając o tym kto stanowił podporę kazuńskiej logistyki życzymy samych sukcesów i z myślą „przyjaciele pozostają” czekamy na same dobre wieści życząc sukcesów także po drugiej stronie kazuńskiej bramy.
 
W tym samym dniu zastępca dowódcy 2 pułku saperów podpułkownik Andrzej Łopata pożegnał także Szefa Sekcji Personalnej - majora Roberta Krętkowskiego, który po 5 miesięcznym zarządzaniu naszymi kadrami zostaje wyznaczony na kolejne stanowisko służbowe w Dowództwie Wojsk Lądowych. Oczywiście nie obyło się od licznych podziękowań za poświęcenie i „dobrą, żołnierską robotę”. W imieniu „naszej braci saperskiej” życzymy sukcesów zawodowych i spełniania się na kolejnych stanowiskach służbowych, pamiętając o zawsze uśmiechniętym szefie sekcji personalnej 2 Mazowieckiego Pułku Saperów.
 
por. Tomasz Słodziński