Aktualności
22.05.2018

W tym roku, akcję skierowaliśmy do najmłodszych. Ma ona na celu, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.


W dniu 8 maja w naszej wojskowej bibliotece oświatowej, gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola w ZS-P w Kazuniu Nowym. Zanim wprowadziłam milusińskich w świat książek, Pani Joanna Maj omówiła regulamin biblioteki, układ książek znajdujących się na półkach oraz zostały przedstawione zasady dbania o zbiory biblioteczne.


Lekcja biblioteczna została połączona z zajęciami plastycznymi. Z przygotowanych materiałów przedszkolaki wykonały zakładki do książek. Na zakończenie, wszyscy dostali dyplomy za udział w ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek ”. W ramach przeprowadzonej akcji, odwiedziliśmy również Publiczne Przedszkole nr 4 w ZS-P w Modlinie Twierdzy.


W sali zebrały się dzieci z grup „Delfinki”, „Motylki ”, „Żabki” i „Pszczółki” wraz ze swoimi wychowawcami. Przedszkolaki wysłuchały prezentacji na temat naszej biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru. Na wybranych przykładach została omówiona literaturę dla dzieci uwzględniając różne grupy wiekowe. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i obiecały, że namówią rodziców do odwiedzin naszej ukochanej biblioteki.